ביולי ואוגוסט תתקיים סדנת אקרויוגה בת שמונה מפגשים.
בקרוב יתפרסם תאריך לסדנת אקרו זוגות.

 
                            

עבורי אקרויוגה היא קודם כל אושר.
 

האושר של גוף מתנועע ומתחזק, של חיבור לשותף אמיתי לתהליך שבונה אמון בעצמי ובינינו.
אושר של קשר אנושי ומגע שהולכים ומתמעטים בימים אלו של קדמה טכנולוגית. לחזור לשמחה הפשוטה של הילדות בעיניים של מבוגר.
 

אקרויוגה היא שילוב של אקרובטיקה, יוגה ועיסוי תאילנדי. היא פותחה בתחילת שנות האלפיים בשני מוקדים מרכזיים – מונטראול שבקנדה וסן פרנסיסקו שבארצות הברית. מאז היא הולכת ומתפשטת ברחבי העולם. גם בישראל קהילת מתרגילי האקרויוגה גדלה בקצב מהיר, ויותר ויותר אנשים משתתפים בתרגול הנפלא הזה.
 

באקרו יוגה אתה חייב להיות נוכח. אם אתה לא נוכח – אתה נופל. הדיאלוג הפיזי בין שני אנשים תוך שילוב התנוחות האקרובטיות, דורש נוכחות מלאה, בכל רגע ורגע, משניהם. בתרגול, קיימת חלוקת תפקידים בין בסיס ופלייר. כל אחד מהתפקידים דורש איכות אחרת. הבסיס חייב לדעת להתחבר, להשתרש ולצמוח. הוא מוביל את התרגול ועליו לספק ביטחון לפלייר. הפלייר הוא הציפור החופשייה, העפה בשמיים, עושה תרגילים מרהיבים התופסים כל עין. על הפלייר להיות אסוף, מרוכז בליבה. שריריו אסופים והוא מתמסר בעת ובעונה אחת. הפלייר חי בעולם תלת ממדי שבו שמיים וארץ מתחלפים תדיר. תפיסת המרחב שלו, הגופנית והרגשית, חייבת להיות גמישה ודינמית.
 
אקרו יוגה היא חווית ה"יחד". זו מהותה. אי אפשר לתרגל אקרו יוגה לבד. ההצלחה היא הצלחה של צוות. כל אחד מהמשתתפים, חווה את האושר הנובע מחוויית ה"יחד". כשאקרו יוגים נפגשים, הם מתחבקים. בתרגול המשותף נוצרים קרבה ואינטימיות נדירים. ההתמודדות עם הפחדים והמגבלות, הגופניים והרגשיים, שעולים בתרגול, וחוויות האושר והמסוגלות המתפרצות תוך כדי תרגול, מפוגגים את הניכור והבדידות שבחיים. יש בחוויה הזאת היבט הנוגע במהות של המילה יוגה (אחדות).
 
המתבונן מהצד עשוי לחשוב כי תפקיד הפלייר הוא המהנה והזוהר ביותר מכיוון שהוא מעופף ברוב חן ומושך אליו את תשומת הלב. ואכן, מדובר בתפקיד מושך ומפתה, אך הפלייר אינו יכול לעשות דבר בלי הבסיס. לבסיס יש עצמאות וכוח שלפלייר אין, והוא יכול להפוך כמעט כל אדם מהרחוב לאקרו יוגי מתחיל אם רק ירצה. בתרגול האקרו יוגה יש עוד תפקיד, חשוב ומשמעותי, הספוטר. הספוטר מאפשר חלל בטוח בו הבסיס והפלייר יכולים להתקדם. אף שתפקידו אפרורי למראה, הספוטר שומר על הדבר החשוב ביותר – שלמות הגוף של המתרגלים. כאשר הוא עושה את עבודתו נאמנה, בכוחו לגרום לתרגיל להצליח ולהעניק למתרגלים תחושת מסוגלות נפלאה.
 
רבים עומדים מול תרגול אקרו יוגה, מתפעלים, משתאים, נהנים אבל חושבים: "זה לא בשבילי".
מפתיע לגלות, אולם רוב מתרגלי האקרו יוגה אינם אקרובטים מרשימים או לוליינים בקרקס, אלא אנשים מן השורה בעלי רמות כושר שונות אשר המכנה המשותף שלהם הוא ההנאה מהתרגול הפיזי. כל אחד יכול למצוא את הפן המדבר אליו באקרו יוגה. עם זאת, אנשים הבאים מרקע של עבודת גוף, חווים פחות תסכול ומגיעים להישגים מהר יותר. הם נהנים לשלב אלמנטים מעולם התרגול האישי שלהם בתרגול האקרו יוגה.
 
לא במקרה משלב השם אקרו יוגה בין האקרובטיקה לבין היוגה. יש בעולם הזה מהפלא והקסם של האקרובטים בקרקס, יש בעולם הזה גם נגיעה באיכויות הבסיס של היוגה: ריכוז, אחדות ואושר. אקרו יוגה היא כמו התבלין באוכל. היא הפכת את החיים לחדים ומהנים. מי שלא מנסה, לא מבין.

 


אני מאמין כי התרגול של אקרויוגה מתאים לאוכלוסיות רבות ומגוונות, 
התרגול בעל פוטנציאל אדיר להעצמה אישית במישורים שונים ומעורר שמחה בעת התרגול ולאחריו.

אני מאמין כי לכל אדם יש את דרך התרגול הייחודית לו, דרך המכבדת את יכולותיו הגופניות והרגשיות.
מטרתי היא לעזור לכל אחד למצוא את דרכו באמצעות האקרויוגה וללכת בה.
 
בני זוג המגיעים ומתרגלים, יוצרים לעצמם מרחב חדש ומלהיב המעורר את הזוגיות, מלמד על תמיכה ואמון. ויותר מכל מכניס אושר מחודש למפגש בינהם.

אני מעביר שיעורים וסדנאות אקרויוגה לאנשים המעוניינים להתנסות בתרגול הנפלא הזה ולמתחילים בתחום אשר מעוניינים להעמיק את הבנתם בתרגול תוך עבודה מדוייקת, נכונה ומהנה.

 
לבירור והרשמה ניתן ליצור קשר דרך האתר.
או בטלפון 054-5347800
אורי
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים