5 הצעות מרגיעות שיעשו לכם טוב!

 

 

5 דברים שאתם יכולים לעשות ב-5 דקות כדי להגביר את טובתכם ואת תחושת הרווחה שלכם. לא משנה כמה אתם עסוקים אתם יכולים להקדיש לעצמכם לפחות 5 דקות ביום. לפניכם 5 הצעות כיצד להרגיע את הגוף, את תחושת החרדה ולהתמודד עם מחשבות מלחיצות.

 

1. תרגלו נשימות 3-3-6
שיטה זו של נשימות מספקת יותר חמצן למוח ומפעילה את מערכת העצבים הפאראסימפתטית, שאחראית להרגעת הגוף. הנשימות הללו מאטות את הנשימה ואת קצב פעימות הלב, מרגיעות את השרירים, גורמות לכלי הדם להתרחב ומשפרות את זרימת הדם. שיטת הנשימות בעצם שולחת מסר למוח שהכול בסדר ואין שום סיבה להילחץ.

אתם יכולים לתרגל את הנשימה בכל זמן ובכל מקום, בין אם אתם מחכים בתור, תקועים בפקק תנועה או יושבים מול המחשב. כל שעליכם לעשות הוא לנשום דרך האף למשך שלוש שניות, להחזיק את האוויר במשך שלוש שניות, ולנשוף אותו חזרה בשש שניות.

אין שום דבר קסום במספרים האלה, אפשר לעשות את זה גם בספירה של 1-1-2 א 4-4-8, מה שחשוב זה שהנשיפה תהיה כפולה באורכה מהשאיפה. 

2. תנו לעצמכם קצת רוגע, מצב של חסד רגעי.

ר - רוקנו את המחשבות המטרידות על ידי היצמדות לחוויה אחת נהדרת ושלווה.

ו - קחו לעצמכם 5 דקות פסק זמן, לצורך הרפיה קצרה. הניעו את המודעות בין איברי הגוף.

ג - גייסו את הנשימה. הקפידו על נשיפה מלאה מהבטן ושאיפה פאסיבית מהאף. חזרו על התרגול      5-10 פעמים בכל סבב. התמקדו בהרגעת הגוף. 

ע - עצמו את העיניים, הניעו את המודעות בין הצלילים שסביבכם, סיימו את הסבב בצליל של            הנשימה, הישארו עם צליל זה במנוחה. 


3. הפנו את המודעות שלכם לסנקלפה (המטרה) שלכם. הניסיון להפסיק מחשבות טורדניות עשוי להלחיץ מאוד. 
הרבה יותר קל להפנות את תשומת הלב למטרה שמשמעותית לנו.
לחילופין, ניתן להשתמש בהסחת דעת, למשל צפייה בטלוויזיה, נגינה או אפילו יציאה מהבית. הסחת דעת עובדת כי היא ממקמת אותנו בספירה אחרת ונעימה יותר. חשבו על זה כך, במקום להגיד לפעוט לא לגעת בחפץ מסויים, פשוט הסיחו את דעתו עם צעצוע אחר.


4. תנו לפרטנר חיבוק ארוך - מחקרים מראים כי 20 שניות של חיבוק, עשויות להעלות את רמות האוקסיטוצין בגוף (הורמון האהבה). אוקסיטוצין הוא ההורמון שקושר בין בני הזוג כדי שישארו יחד ויגדלו את הילדים. על פי רוב הוא משתחרר בזמן קיום יחסי מין, אבל גם חיבוק ממושך (עם ילדים, חברים או אנשים קרובים אחרים) יכול להפעיל אותו ולגרום לתחושה טובה יותר.

5. מדיטציה - למדוט בכל יום או כמעט בכל יום, יספק לכם הרגעה מיידית, וגם ימנע מהמתח להכות חזק בכל פעם. מדיטציה היא כמו הרמת משקולות, הרמת משקולות באופן קבוע מחזקת את הגוף וגורמת לדברים שהיו עד עכשיו כבדים להרגיש קלים יותר. הכוונה בעשיית מדיטציה אינה קשורה בעשייה כלל וכלל. "לעשות" מדיטציה זה פשוט לשבת בתנוחה שקטה ונוחה, לעצום את העיניים ולהתמקד בנשימה. בכל פעם שדעתכם נודדת, רק חזרו אל הנשימה ללא שיפוט.

 

אל תוותרו על ה-5 דקות ביום, לעצמכם!

 

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים