קולות נפש
סדנה לגילוי ושיחרור הקול הפנימי
יום שישי 4.6 12:00-15:00
עם יואב אפטוביצר
 

 

להתחבר למהות

מספרים שבאפריקה, ישנם שבטים, שכאשר האם לעתיד מבקשת להרות, היא יוצאת אל מחוץ לכפר. שם, היא מתיישבת תחת עץ ומקשיבה לטבע שמסביבה ולטבע שבתוכה, עד שהיא שומעת את שירו של  ילדה לעתיד.  

לפני שתתנה אהבים עם בחיר ליבה, היא תלמד אותו את השיר ואחר כך, גם את כל בני השבט. שיר זה יושר לרך הנולד מזמן לידתו  ולכל אורך חייו: ברגעי נפילה, מחלה, עצב, ברגעי שמחה וניצחון, בזמן שהוא מתחתן, וגם בסוף חייו, כאשר כל אהוביו סביב מיטתו.
 

השיר הזה מבטא את מהותו הפנימית של האדם, ולכן, כאשר אחד מבני השבט חוטא, מתכנס כל השבט סביבו,  ובמקום להוכיחו או להענישו , ישירו לו את שירו, על מנת להזכיר לו את מהותו.

 

 

 

 

 


לכתבה בנושא קול ונפש שפורסמה ב NRG


 
מהו שיר המהות שלכם? האם אתם מבטאים אותו במלואו?

 

בסדנת 'קולות נפש' אני מזמין אתכם לתהליך של גילוי הקול הפנימי החבוי. זוהי הזמנה להיזכר במהותנו ולהעיז לבטא את קולנו המיוחד.  מה מיוחד בסדנה?
הסדנה מזמינה את המשתתפים ללימוד וחקירה משותפת של הקול והנפש בחיינו. נעמיק מעבר לקול היוצא מגרוננו ונשאל מדוע אנחנו חוששים לבטא את קולנו בשירה, בדיבור ובכלל, באופן שבו אנו מביאים את עצמנו לעולם.

נלמד יחד דרך התנסות חוויתית במגוון כלים: ביטוי קולי, תנועה מודעת וציור. נעזר בכלים שיש לפסיכותרפיה הגופנית להציע ונלמד מחכמתה של ימימה אביטל משיטת 'החשיבה ההכרתית'.

 

 

למי זה מתאים?

אין צורך בניסיון מוקדם כלשהוא. הסדנה מתאימה לכל מי שמבקש לגעת בנושא הקול בחייו.


 


על המנחה

יואב אפטוביצר – פסיכותרפיסט, מטפל בפסיכותרפיה גופנית באוריינטציה רוחנית. בוגר התכנית הבינ"ל להכשרת מטפלים בביוסינתיזה. תלמיד של ימימה אביטל בשיטת ה'חשיבה ההכרתית' מעל 13 שנים. מנחה סדנאות על תהליכי שינוי, מערכות יחסים והתפתחות רוחנית. מפרסם מאמרים בנושאים הללו באתר של מהות החיים ובNRG של מעריב.

בגיל 30 עזבתי את כל עיסוקי והלכתי ללמוד הלחנה ושירה. מאז, הביטוי הקולי עוזר לי לפגוש את עצמי במקומות העמוקים ביותר.

אתם מוזמנים לקרוא עוד באתר שלי: 
www.nefeshbaguf.com

 לכתבה בנושא קול ונפש שפורסמה ב NRG
 להרשמה, אנא התקשרו לסאנגה 077-5108108, או שלחו לנו מייל sangayoga@gmail.com
עלות: 120 ש"ח למתרגלים בסאנגה, 150 ש"ח לאורחים.
 
לייבסיטי - בניית אתרים