ההיבטים העתיקים של הבריגהו יוגה
עם רונן כץ
רונן כץ
4 בספטמבר 13:30-16:30
 
 
במאה השישית והשביעית לספירה גנזו המאסטרים תורות פילוסופיות שונות וכתבי רפואה רבים, כי הבינו שאין האנושות כשירה לקבלם בתקופה זו. במקביל, החביאו נזירים טיבטים את כתבי ה"בריגהו-שאנגיטה" במשך 1,300 שנה.
 
 
במחצית הראשונה של המאה העשרים יוגי דגול, שרי סודהיר ראנג'אן בהאדורי שמו, החזיר ידע זה לאנושות והחיה אותו בעקבות דבקותו בסאדהאנה (התרגול הרוחני). את "בריגהו-שאנגיטה" כתב הרישי בריגהו, והיא כוללת כתבים העוסקים בג'יוטיש (אסטרולוגיה), שמשמעו הארת העבר, ההווה והעתיד והבאת הגאולה, כתבים אחרים עוסקים ביוגה ומלמדים כיצד להגיע לסאמאדהי (טראנס מקודש, הגשמה עצמית).
 
 
 
בסדנא יועברו תרגילי האתא יוגה, פראנאיאם המשמשים כהכנה לראג'ה יוגה.
יינתנו תרגילים בסיסיים של ראג'ה יוגה המלמדים כיצד להשיג שקט נפשי וריכוז גבוהה.
בסיום תיערך שיחה בנושא "היבטים בפילוסופיות העתיקות של היוגה"
 
 
 
רונן כץ, יחד עם דר' אודי בילו, הם נציגי הבריגהו יוגה בארץ. מזה 15 שנה תלמידיו הישירים של שרי ברהמה גופאל בהאדורי, שהינו נצר למסורת יוגית עתיקת יומין – בריגהו יוגה הקיימת אלפי שנים.
רונן כץ עוסק 31 שנה באומנויות לחימה. במסגרת הכשרתו בקראטה חי שש שנים ביפן והגיע לדרגה הבכירה של חגורה שחורה, דן 5 בקיוקושינקאי. עוסק בהכשרת מורים ביוגה בסמינר הקיבוצים ת"א.
רונן כץ בעל ניסיון רב בהדרכה עם אוכלוסיות שונות והינו חלוץ בהפצת היוגה ביחידות מובחרות בצה"ל. מתמחה בישום אלמנטים מתורת היוגה באומנויות לחימה.
רונן כץ, יחד עם אודי בילו, הוציא את הספר אוטוביוגרפיה של יוגי בשפה העברית. ספר זה הינו הראשון מספרי מופת ביוגה שיצאו בעתיד לאור.
 
 
 
 

עלות הסדנא 120 שקלים.
להרשמה sangayoga@gmail.com  077-5108108
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים