אסף בנאי
מטפל באיור וודה - מדע החיים

טיפולים הודים מסורתיים לאיזון הגוף והנפש. מהרגעות להמרצה, ניקיון מערכות גוף שונות ופינוקים
 
 
ניסוך שמן על המצח - אביינגה שירודהרה (Abhyanga Shirodara)
 
עיסוי גוף מלא זה משחרר לחצים ומרגיע את מערכת העצבים, עיסוי במגע עדין עם שמן שומשוםחם ובסופו ניסוך שמן על המצח, אשר שולח אותנו ליומיים רגועים. אורך הטיפול כשעה ורבע. מתאים לכל גיל.
 
עיסוי רקמות עמוק, - ויישש (Vaishesh)
ממריץ ומסלק רעלים, מחייה את זרימת הדם, נוגד עייפות, כבדות ואדישות. אורך הטיפול כ45 דקות. מתאים לאנשים שרוצים לקבל זריקת אנרגיה בחיים.
 
פילינג טבעי לכל הגוף - אודוורטנה (Udvsrtsns)
הזנה, ניקוי ורענון של העור והגוף על ידי עיסוי עם תערובת שמן וקמחים. תערובת זו, בשילוב עם העיסוי נותנת פירוש אחר למונח ניקיון. מפחית את שומניות עור ומצוין לרענון המראה.  אורך הטיפול כ45דקות
 
אבנים חמות
טיפול זה לקוח מילידי דרום אמריקה, המשלב אבני בזלת חמות המרככות את השרירים. עיסוי חזק וממריץ. אורך הטיפול כ45 דקות. מתאים לאנשים חזקים הסובלים משרירים תפוסים
 
אבחון איורוודי לשיפור חיי היום יום
ההודים עוסקים ברפואה כדי להשאר בריאים. האיור וודה מתאימה טיפול ואורח חיים לכל אחד לפי הטיפוס שלו (יש הסבר על הטיפוסים השונים בהמשך). האבחון עוזר לנו להתאים את ההמלצות האישיות לכל אחד.
האבחון כולל תשאול, התאמת תזונה ואורחחיים לכל מצב בריאותי, צמחי מרפא הודים וטיפולים לאיזון הגוףוהנפש. מומלץ לאנשים הרוצים לקחת אחריות על החיים שלהם.
 
למדתי שלוש שנים אצל ד"ר מגון, במרכז הישראלי לאיורוודהבשיתוף עם  I.A.Aמפונה בהודו, בצעתי סט'אז באופן עצמאי בוורנאסי אצלרופא איורוודי מקומי – דר' פפו מוקר ג'י הנהדר, ועקבתי אחר עבודתו עםמטופלים.
בזמן לימודי חוויתי את שיטות האיבחון והטיפולים המסורתיים לאיזון הגוף והנפש
 
אשמח לראותכם,
אסף
 OM NAMO  BHGAVATE DANVANTRI
 

לתיאום טיפול, אנא התקשרו: 050-9708446
 
 

 
על איור ודה
איור = חיים, וודה = ידע
האיורוודה היא שיטת ריפוי הודית טבעית בת 6000 שנה המשלבת תזונה, אורח חיים, צמחי מרפא וטיפולים לניקוי רעלים.
המוארים של אותה תקופה הגיעו להבנה שהמקרו קוסמוס שווה למיקרו קוסמוס, זאת אומרת שהאלמנטים בעולמנו(אויר, מרחב, אש, מים, ואדמה)הם אותם כוחות שפועלים בגופנו והם ניתנים לשליטתנו ע"י תזונה נכונה, אורח חיים, צמחים, וטיפולים שונים נוכל לשפר את חיינו ולהאריך חיים.
האיורוודה מצמצמת את חמשת האלמנטים לשלושה כוחות: וואטה, פיטה וקאפה ( (vata, pitta, kafaכוחות אלו יוצרים את הטיפוס שאנו. ישנם שבעה סוגי טיפוסים, אשר משלבים בין הכוחות השונים ויוצרים עירוב המאפיין את ההתנהגויות השונות. דרך הבנת הטיפוס מותאמת התזונה ואורח החיים.
ע"פ האמונה הוודית הידע על הרפואה האיורוודית, הגיע אלינו מלורד דאנוונטרי (Lord Danavantari ) שהוא התגלות של האל וישנו אשר מחזיק בידיו את נקטר החיים, כתבים וודים  כלי לניתוחים וצמחי מרפא.
 
 

חמשת היסודות של האיורוודה
 
  • אדמה: אלמנט זה נותן את המבנה והיציבות, באדם זה השלד גידים ורצועות
  •  
  • אש: אלמנט זה נותן את האנרגיה וגורם לפרוק, באדם גורם לשינוי כימי, מטבוליזם, רגשות
  • מים: אלמנט זה נותן את הדביקות ומלכד ביחד, באדם מחבר בין התאים, ריריות, בלוטות
  • אויר: אלמנט זה נותן את התנועה ומזיז את אלמנטים, באדם מ"ע העצבים,מחזור הדם,תנועת המעיים
  • מרחב(חלל): אלמנט זה נותן את הנפח לקיום כל האלמנטים, באדם הפה,המוח,נפח התא
  • אלמנטים אלו מתחברים ויוצרים שלושה כוחות , דושות (dosha). לכל דושה יש תכונות, גונות,  משלו וביחד הדושות יוצרות את האיזון וחוסר איזון באדם ובעולם.
כל אדם הוא שילוב של דושות שונות, אך יש דושה דומיננטית, מה שמעצב את הדנ"א שלנו. האיורוודה מחלקת לשבעה טיפוסים של שילובים שונים בעזרת אפיון של מבנה גוף, רגישות והתנהגות.
 
טיפול איור וודי מחזיר אותנו לאיזון על ידי תזונה, אורח חיים, צמחי מרפא וטיפולי מגע
 
 
תכונות (גונה guna) של הדושות השונות:
קאפה -  kafha
פיטה - pitta
ואטה - vata
שמנוני
שומני
מעט יבש
קריר
חם
קר
כבד
קל
קל
יציב
נוזלי
תנועה
חלק
חמוץ
צלול
רך
חד
מחוספס
 

 
לייבסיטי - בניית אתרים