איור ודה

מהי הרפואה ההודית – איור-ודה?

בסנסקריט, השפה ההודית העתיקה, משמעות צמד המילים איור-ודה היא "מדע החיים".
האיור-ודה היא שיטת הרפואה העתיקה ביותר שניתנה לאנושות על ידי חכמי הודו לפני למעלה מ- 5000 שנה. האיור-ודה והיוגה מגיעות מאותו מקור – הוודות, הטקסטים ההודים העתיקים. האיור-ודה היא איננה רק שיטת רפואה כוללת, היא מציעה אורח חיים שמטרתו לשמור על הבריאות, לשפר את איכות החיים ולהאריך את תוחלת החיים.

תיאור הקורס
הקורס הוא ראשון מסוגו ללימוד האיור-ודה בשילוב יוגה, מדיטציה והרצאה בכל מפגש. בקורס נלמד את הגישה הייחודית של האיור-ודה והיוגה לחיים. נקבל כלים חדשים ליישום יומיומי על מנת להגיע לאורח חיים בריא, תזונה מודעת, אבחון עצמי ופיתוח המודעות לגוף, לנפש וליקום.

כל מפגש יחולק לשלושה חלקים:
חלק ראשון - תרגול יוגה תוך דגש על נושאי הקורס.
חלק שני - הרצאה.
חלק שלישי - מדיטציה להטמעת נושאי הלימוד.

למי מיועד הקורס?
הקורס מיועד לכל מי שרוצה ללמוד גישה חדשה לחיים ולגוף, לסגל הרגלי תזונה ואורח חיים נכונים, לדעת לאבחן את עצמו ולהשתמש בתבלינים ובאוכל לריפוי עצמי.

נושאי הקורס:
אבחון פרקרוטי - המבנה הייחודי של כל אדם.
צמחי מרפא ביתיים - הכרת התבלינים השונים והשימוש בהם בבעיות נפוצות.
עקרונות האיור-ודה - 3 הדושות, 3 הכוחות הקיימים ביקום ובאדם, מדוע הן יוצאות מאיזון ואיך לאזן אותן.
תזונה מודעת - מודעות לרעב ולצמא, חשיבות העיכול, שעות הארוחה וצירופי מזון.
שורשי התרבות ההודית - מבוא קצר על ההיסטוריה של האיור-ודה והיוגה.
יוגה לפי סאטיאננדה - התרגול היוגי מבוצע לשם פיתוח המודעות ל 5 היסודות, הצ'אקרות והקשבה לצרכי הגוף.
מדיטציה ויוגה נידרה, "שינה יוגית" - הרפייה ומדיטציה ייחודית שפיתח סאטיאננדה שמטרתה להטמיע את נושאי הקורס בסיום כל הרצאה.
בסוף הקורס תוגש ארוחת ערב איור-ודית לכל המשתתפים.

למשתתפי הקורס ניתנת הנחה על אבחון איור-ודי. האבחון אורך כשעתיים וכולל אבחון לשון, דופק, בדיקת מגע של מערכת העיכול, תשאול ובדיקות נוספות.
בסיום האבחון ניתנת תכנית תזונה ואורח חיים והמלצה על צמחי מרפא.

מנחה הקורס
אורי ארבל - מתרגל ומורה לסאטיאננדה יוגה
מורה לסאטיננדה יוגה מטעם Bihar School of Yoga בהודו ו- Satyananda Yoga Academy באוסטרליה.
מלמד איך לשלב את היוגה באורח החיים המודרני כדרך לשיפור איכות החיים, כרפואה מונעת וכדרך לטיפול במחלות.
סאטיאננדה, מבכירי תלמידיו של שיבננדה, הוא איש חזון שמטרתו פיתוח מסורת יוגה אינטגרטיבית המשלבת פילוסופיה מעשית וסגנון חיים הוליסטי. הוא החיה ידע יוגי עתיק מתוך כתבים קדושים ומסורות אבודות והציב אותן בתוך שפה מודרנית המשלבת ידע והסתכלות מדעית ומסורתית.

1. אבחון פרקרוטי: כל אחד נולד עם מבנה ייחודי המושפע מהיסודות הפועלים בו, מבנה זה נקרא פרקרוטי והוא מקביל לתורשה ול DNA. נלמד לאבחן את הפרקרוטי שלנו ושל קרובינו ונוכל להתאים תזונה ואורח חיים על מנת לאזן את היסודות בגוף ובנפש.

2. צמחי מרפא ביתיים: איור-ודה נמצאת בתוך קופסת התבלינים של כל מטבח. התבלינים יכולים לשמש כתרופות ביתיות רבת עוצמה. בקורס נלמד על ההשפעות של צמחי מרפא השונים הנמצאים במטבח ונידע להכין פורמולות ביתיות לטיפול בבעיות נפוצות

3. תזונה נכונה: המזון בונה כל תא בגופנו ולכן הבריאות כולה תלויה במזון ובעיכולו. בקורס נבין את תהליך העיכול ונלמד איך לשמור על עיכול חזק. נכיר את סוגי המזונות השונים ואת השפעותיהם הרפואיות, את ששת הטעמים, נלמד לפתח מודעות לרעב ולשובע ונכיר את הכללים לגבי זמני הארוחות.

4. יוגה: במהלך הקורס נעשה שימוש בתרגול היוגי על מנת ליצור מודעות לפעילותם של 5 היסודות, 5 הצ'אקרות וולהשפעתם עלינו. בנוסף, התרגול היוגי יחזק את האש הפנימית הקשורה למערכת העיכול, לנשימה, לאיזון מערכת העצבים וליחדד את ההקשבה לצרכים האישיים של כל מתרגל. כמו כן נלמד על הקשר בין הצ'קרות השונות לבין האלמנטים ולמיקומם בגוף

5. מדיטציה ויוגה נידרה: נשתמש בטכניקות שונות של מדיטציה על מנת להטמיע את המידע שניתן במהלך המפגש ברמה החווייתית האישית. יוגה נידרה, "שינה יוגית", היא טכניקת הרפייה ומדיטציה שפותחה ע"י סאטיאננדה.

6. עקרונות האיור-ודה: איור-ודה רואה את היקום והאדם כמורכבים מאותם חומרים ופועלים לפי אותם עקרונות. בקורס נכיר את חמשת היסודות ואת שלושת הדושות. נלמד על תפקידי הדושות בגוף, אילו גורמים מוציאים אותן מאיזון ואיך להחזיר את האיזון לגוף.

7. שורשי האיור-ודה והתרבות ההודית: נלמד על שורשי התרבות ההודית, הוודות – הטקסטים העתיקים המהווים את הבסיס לכל הפילוסופיה ההודית, על הקשר ליוגה ועל הטקסטים האיור-ודיים.

 
לייבסיטי - בניית אתרים