איך להוביל את תשומת הלב שלי?

קורה לך שאתה מרגיש שאתה יודע מה צריך לעשות כדי להצליח, אבל בפועל זה לא יוצא לך?
המילים המתאימות לא קופצות לראש כשצריך, עולות מחשבות מסיחות, אתה מרגיש לא נוח בסיטואציה והדברים לא קורים כפי שרצית...
בתיאוריה, אתה יודע. אבל המציאות לא מתנהלת כמו שהיא "צריכה".
אז איך להתחיל לבצע בחיים האמתיים את כל מה שאתה יודע בצורה תיאורטית? בשביל התחלה אתה צריך להבין עיקרון פסיכולוגי פשוט: כולנו חיים על פי הרגלים. לכל אחד יש את הדרך שבה הוא אוכל, מצחצח שיניים, מדבר עם אנשים ומכין קפה. כל אחד עושה את הדברים האלה בצורה קצת ייחודית לו וקצת שונה מהאחרים.
גם לך יש אוסף של הרגלים עבור רוב תחומי החיים.
בכל פעם שאתה חוזר על ההרגלים שלך, אתה מחזק אותם יותר ויותר. אם אבקש ממך עכשיו לאכול את הארוחה שלך בצורה שונה מאיך שהתרגלת, להחזיק את המזלג בצורה שונה מאיך שהתרגלת, זה יהיה לא נוח עבורך, כי התרגלת לעשות את זה בצורה שונה.
בדיוק אותו הדבר קורה בתקשורת שלך עם המחשבות והרגשות שלך. במשך הרבה שנים התרגלת לדבר עם המחשבות והרגשות שלך בדרך מסוימת, שאופיינית לך. יש לך דרך שבה התרגלת להגיב למחמאות, לשאלות, לרגעי מבוכה, יש לך דרך שבה התרגלת לנהל שיחות, יש דרך שבה התרגלת לברר מידע אצל אנשים ועוד.
יש לך מכלול עצום של דפוסי תקשורת והתנהגות שתרגלת במהלך כל חייך, חזרת עליהם מיום ליום, שוב ושוב, והיום אתה משתמש בהם בצורה אוטומטית לחלוטין, כאילו נולדת איתם.
אבל יש מחיר לזה שאתה רגיל לתקשר ולהתנהג בצורה מאוד מסוימת... אנחנו העבדים של ההרגלים שלנו.
ההרגל מקבע את ההתנהגות וקשה מאוד להיפטר ממנו. במיוחד אם זה הרגל שמרגישים בנוח אתו. אמנם הרגל יכול להיות מאוד מועיל במקרים מסוימים (למשל ההרגל לדבר ישר ולעניין, יכול להיות טוב בעסקים), אבל הרגל יכול גם לעבוד לרעתך.
אם התרגלת לתקשר עם המחשבות והרגשות שלך בצורה שהופכת אותם לטורדניים, מסיחים את הדעת, שליליים או מורידים - זה הזמן לשנות את הדפוס!
עכשיו המטרה שלך היא לזנוח את ההרגלים ה"לא נכונים", ולאמץ את ההרגלים "הנכונים".  במקום לשבור הרגל ישן אנחנו נעסוק בלפתח הרגלים חדשים, והישנים? הם פשוט יתמוססו מאחר ולא יקבלו תשומת לב.
אין פתרון קסם שמאפשר לך לעשות את זה מיד - לזנוח את ההתנהגות ה"לא נכונה" שתרגלת במשך הרבה שנים ובמקומה לאמץ התנהגות "נכונה". זה תהליך שדורש עבודה, זמן ונחישות. פגשתי אנשים שזנחו את התהליך הזה באמצע, רק בגלל שלא הבינו אותו וחשבו שמהיום למחר הם יתחילו לקבל הצלחות רק בגלל שקראו כמה מאמרים בנושא ויצאו לתרגל פעם-פעמיים.
הגיע הזמן שתתחיל ליצור לעצמך הרגלים חדשים ונכונים!
כדי להטמיע בהדרגה את ההרגלים הדרושים, אני מציע שתתחיל ממשהו קטן.
למשל, בכל יום לתרגל הרפיה ואת העיקרון של השמחה ביסודות. לראות כיצד המפגש היום יומי עם היסודות שמצויים סביבנו יכול להוסיף אושר ורוגע לחיים. בערב לתרגל התבוננות בנר לפני השינה ולזכות בשינה מתוקה ועמוקה ללא המחשבות והרגשות הלחוצים והטורדניים.
תרגול זה יכול להתבצע בכל מקום - בדרך לעבודה, ללימודים, לצבא, ברחוב, בקניון או על שפת הים. אתה בסך הכל צריך להרגיל את עצמך להוביל את תשומת הלב שלך.
חשוב שתתרגל את הדברים שאתה יודע כיצד לבצע אותם. ולכן בקורס אנו מלמדים אתכם דבר אחד חדש בכל שבוע, ללמוד איך עושים זאת, ואז להתחיל לתרגל.
בנינו תוכנית לימוד מיוחדת כדי לעזור לך להיפטר מההרגלים הישנים שמפריעים לך להתקדם, ולהטמיע בך את ההרגלים הנכונים,
 אנו עובדים איתך על תרגול חוזר ונשנה של ההרגלים החדשים, כדי שיהפכו לחלק ממך.

אבל התרגול הוא שלך

אז בהצלחה
אורי 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים