אם היה ניתן להמחיש בצורה ויזואלית את המדיטציה – מנדלה היא הצורה הנכונה לכך.
המנדלה היא צורה סימטרית ומרהיבה שמייצגת בתרבויות שונות את הניתוק מהגשמיות.

האמנית קאתי קליין לקחת את העיקרון הבסיסי של המנדלות הסימטריות, ויצרה גרסאות מיוחדות וצבעוניות משלה בעזרת פריטים מרהיבים ביופיים מהטבע. אתם מוזמנים לצפות ביצירות שלה וליהנות מהזדמנות מצוינת להפסקה קלה מהשגרה, שתעזור לכם להבין את עוצמתה של השלווה הפנימית שאפשרה את הרכבתן.

 

 

מנדלה פרחים
 

 

מנדלות פרחוניות
 
מנדלה פרחים
 
 

קאתי יצרה את המנדלות באמצעות פרחים, זרעים, אבנים, אצטרובלים וחומרים נוספים מהטבע. את היצירות היא מציגה בתערוכה שבה היא מבקשת להמחיש את האיזון בין התרוממות רוחנית לשקט נפשי.

את ההשראה לעבודותיה שאבה קאתי מהנזירים הבודהיסטים שיוצרים את המנדלה שלהם במשך חודש וחצי באמצעות טפטוף של גרגירי חול דרך קש ארוך. כשהמלאכה מושלמת, לוקח הנזיר הראשי מברשת, מפזר את החול ומשליך אותו לנהר.

מנדלה פרחים
 
 

הריכוז והסבלנות שדרושים כדי לייצר את המנדלה המורכבת והסימטרית, שנהרסת בהינף יד ולא מזכה בשום תמורה גשמית, מלמדים רבות על חשיבותו של הסיפוק העצמי, שתורם לנו יותר מכל ערך מוחשי. זאת הסיבה שרבים בעולם המערבי מבקשים לספוג מעט מהחוכמה הרבה שטמונה בתרבויות המזרח.

מנדלה פרחים
 

 

מנדלות פרחוניות
 

 

מנדלה פרחים
 

 

מנדלה פרחים
 

 

מנדלות פרחוניות
 

 

מקור המילה מנדלה מגיע מהודית עתיקה ופירושה "מעגל מקודש". בתרבויות שונות היא מייצגת גם טוטאליות, אינטיליגנציה קוסמית וסמל ליקום ולנפש האדם. המנדלה נחשבת גם לצורה הוויזואלית של המדיטציה ויש לה אפילו אזכור במקורות יהודיים: "אין לך עיגול בעולם שאינו נעשה מתוך נקודה אחת העומדת באמצע ונקודה זו העומדת באמצע נוטלת כל האור ומאירה לגוף ונאור הכול" (מתוך ספר הזוהר – תשבי; כרך א': רמז).

 
מנדלה פרחים
 

 

מנדלה פרחים
 

 

מנדלות פרחוניות
 

 

מנדלות פרחוניות
 
 
 
לא לחינם הפכה המנדלה לסמל רוחני וקוסמי בתרבויות כה רבות ברחבי העולם – מורכבותה ממחישה במדויק את העבודה הקשה שנדרשה ליצירתה.
עם זאת, אתם לא צריכים להיות נזירים או אמנים בעלי ניסיון כדי ליצור דברים מדהימים. כוח רצון והתמדה הם המפתח שמאפשר לכל אחד מאיתנו לעשות זאת.
 
מנדלות פרחוניות
 

 

מנדלה פרחים
 

 

 

 

מנדלות פרחוניות
 

 

מנדלה פרחים
 

 

מנדלות פרחוניות
 
 

המנדלות, שנבנות ונהרסות, מהוות הוכחה נוספת לכך שהדברים המדהימים ביותר בחיינו נוצרים כשאיננו מצפים לתמורה. בדיוק בגלל זה חשוב שנזכור לפנות בכל יום מעט זמן, אפילו כמה דקות, כדי לעשות משהו שהוא רק בשביל הנפש.

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים